anaokulu, anaokulları, ana okulu, ana okulları, beylikdüzü anaokulu, beylikdüzü ana okulu, beylikdüzü anaokulları, beylikdüzü anaokulu, bakırköy anaokulu, bakırköy ana okulu, bakırköy anaokulları, bakırköy anaokulu, çocuk, çocuk evi, çocuk evleri

X

Etkinliklerimiz - Beylikdüzü Şubemiz

BALE/MODERN DANS

Dersimizin amacı; çocuklarımıza hareketlerle kendilerini ve duygularını ifade etmelerini sağlama k, estetik algılarını geliştirmek ve vücut koordinasyonlarını arttırarak grup dahilinde hareket yeteneklerini geliştirmektir.
   

DRAMA

Çocukların yaratıcılıklarının daha aktif ortaya çıkarılabilmesi amacıyla, ses tonu ve mimiklerin tutulduğu etkinliklerdir.
   
FOLKLOR
Bu branş dersimizde amacımız, toplumsal kültürümüzün idamesine katkıda bulunarak çocuklarımızın özgüven duygusunun gelişmesine yardımcı olmak ve beden hareketlerini koordineli olarak yapabilme olumlu yönde geliştirmektir.
   

İNGİLİZCE

Çocuklara yabancı ve farklı bir konuşma dilini en yalın ve akıcı yolla tanıştırmayı hedeflemekteyiz. Bu hedefimiz doğrultusunda da yapılan İngilizce dersleri, görsel ve duyuşsal çalışmalar şeklinde yapılmaktadır.
   

ALMANCA

Çocuklara yabancı ve farklı bir konuşma dilini en yalın ve akıcı yolla tanıştırmayı hedeflemekteyiz. Bu hedefimiz doğrultusunda da yapılan Almanca dersleri, görsel ve duyuşsal çalışmalar şeklinde yapılmaktadır.
 

 
   
MÜZİK/ORFF

Okulumuz, çocuklara temel müzik eğitimi vermek için, çocuğun alışık olduğu elemanları kullanarak, müzik bilgisini tamamen doğal yoldan öğrenmeye teşvik eden ve AB ülkelerinde başarıyla uygulama alanı bulan ORFF sistemi kullanılmaktadır. Öğretimin temelinde boğaçlama yer almaktadır.
 
Amaç, çocuklarımızın ritim duygularını, beyin ile duyguları arasındaki uyumunu, doğaçlamalar yoluyla da yaratıcılıklarını geliştirmek ve kendilerini müzikle ifade ederken, toplum içindeki yerlerini ve sorumluluklarını fark ettirmektir.
SATRANÇ

Küçük yaştaki çocuklar için zeka ve kişilik gelişiminde önemli bir yer tutan satranç, planlı hareket etmenin önemini ve gerekliliğini anlatmak, doğru ve çabuk düşünebilmesi, olaylara doğru yorumlarla yaklaşabilme yeteneklerini geliştirmesi açısından önemlidir.
 
 

DİĞER ETKİNLİKLERİMİZ

-Tiyatro-Sinema Gezileri

- Piknik Gezisi

-Hayvanat Bahçesi gezileri

-Doğum Günü Partileri

-Yılsonu Balosu ve Yılsonu Sergisi